O mnie


Mam 3 synów, mieszkam i pracuję w Bielsku-Białej. Z wykształcenia - magister psychologii. Jestem instruktorką w szkole rodzenia, posiadam certyfikat konsultanta laktacyjnego IBCLC.

Prowadzę prywatną szkołę rodzenia wraz z poradnią laktacyjną Pod Szyndzielnią. Pracuję na Oddziale Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Prowadzę szkolenia, warsztaty dla rodziców, położnych, douli w tematyce laktacji (oferta).

Od kilku lata zafascynowana jestem ideą Porozumienia Bez Przemocy, komunikacji opartej na empatii i języku serca. Ukończyłam Studium NVC (Nonviolence Communication) w Krakowie i nadal kształcę się w tej dziedzinie na Studium Mediacji NVC. Wykorzystuję zdobywane umiejętności w codziennej pracy z rodzicami małych dzieci i interdyscyplinarnym podejściu do opieki w okresie ciąży i po porodzie.

Lubię pisać artykuły/porady dla mam karmiących. Jestem współautorką poradnika dla mam karmiących Piersią spoko (wyd. Fides, 2005/2017). Wiele lat związana byłam z wydawnictwem Agora: czasopismem Dziecko gdzie prowadziłam rubrykę Pogotowie laktacyjne oraz forum Karmienie piersią na portalu edziecko. Obecnie można spotkać się ze mną w Kąciku Eksperckim w Kwartalniku Laktacyjnym.

Jestem założycielką Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni i Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Należę do Europejskiego Towarzystwa Konsultantów Laktacyjnych ELACTA. Koordynuję w Polsce działania IBLCE (Międzynarodowej Rady Egzaminującej Konsultantów Laktacyjnych), która organizuje międzynarodowy egzamin dla profesjonalistów w dziedzinie karmienia piersią i laktacji.

Współpracowałam m.in. z Fundacją Rodzić po Ludzku, Wydziałem Zdrowia Powiatu Bielskiego, Stowarzyszeniem DOULA w Polsce, akcją MLEKOTEKA, Fundacją Promocji Karmienia Piersią. W latach 2017-2019 roku byłam trenerką centralną w projekcie e-Mocni Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na rzecz edukacji osób wykluczonych cyfrowo.

Scroll to top