'Skutecznie i z empatią'
komunikacja w opiece laktacyjnej - warsztaty


Czy w Twojej zawodowej praktyce:

 • starasz się być mocno zaangażowana w to co robisz, pracujesz z pasją, ale czasem masz wrażenie, że angażujesz się dużo bardziej niż sami rodzice?
 • nie zawsze rozumiesz, dlaczego matka, która deklaruje, że chce karmić piersią oraz dostała od Ciebie dużo wsparcia i przydatnych wskazówek, podaje mimo to butelkę, gdy dziecko tylko trochę zapłacze?
 • trudno Ci postawić granice, gdy jesteście w kontakcie telefonicznym i matka zasypuje Cię pytaniami?

Zapraszam do podróży, której celem jest przyjrzenie się, przy wsparciu kameralnej grupy, Twojemu warsztatowi pracy jako profesjonalistki wspierającej w karmieniu piersią. To spotkanie ze sobą, otwarcie głowy oraz serca i poszukiwanie odpowiedzi na pytania: kim jestem w praktyce zawodowej? jak działam w relacji z mamą karmiącą i jak się z nią komunikuję? Jak mogę się rozwijać, aby praca dawała mi ciągle radość?

Podczas warsztatu:

 1. Poszukamy odpowiedzi na pytania o swoje wartości i intencje w pracy: Co mnie napędza, dlaczego robię, to co robię, skąd biorę siłę i jak ma się do tego moje osobiste doświadczenie jako matki?
 2. Zastanowimy się czy matka karmiąca to dla Ciebie pacjentka czy klientka i jak Twoje spojrzenie na nią wpływa na Waszą relację podczas spotkania?
 3. Obejrzymy “pod mikroskopem” 4 elementy profesjonalnej postawy w opiece laktacyjnej:
 • ukierunkowanie na potrzeby matki – ja je zobaczyć, nazwać i realizować
 • udzielanie informacji – czyli jak to powiedzieć inaczej? – język medyczny jako bariery w komunikacji
 • edukacja i uczenie – jak przekazywać praktyczne wskazówki, aby budowały w matce wiarę w siebie i dawały jej moc
 • dawanie wsparcia – czym jest empatia, uważność i autentyczne słuchanie
 1. Zastanowimy się jakie są Twoje wyzwania: dlaczego z niektórymi rodzicami pracuje się łatwiej, a z innymi jest nam trudniej a może pewnych osób “nie lubisz”.
 2. Odpowiemy na pytanie czy porada laktacyjna jest poradą medyczną?
 3. Poszukamy pomysłów jak znajdować równowagę miedzy zaangażowaniem a zadbaniem o siebie? (czyli jak mieć frajdę z pracy i się nie wypalić).

Dzięki warsztatom

 • Twoje działania będą odpowiadały potrzebom mam karmiących i przez to staną się bardziej skuteczne
 • Będziesz bardziej świadoma swoich wartości i tego, jak wpływają na Twoją pracę
 • Z większą łatwością i swobodą zbudujesz kontakt z mamą karmiącą, dasz jej więcej empatii i zrozumienia, jednocześnie dbając o siebie
 • Wyposażysz się we wspólnie opracowany “pakiet” dobrych praktyk, dobrych słów i wspierających działań do zastosowania przez Ciebie “od zaraz”
 • Twoje zaangażowanie w pracę da Ci więcej radości, siły i wolności
 • Zbudujesz zawodową “wioskę wsparcia” (zamknięta grupa na FB dla uczestniczek warsztatów)

Dla kogo: osoby zajmujące się wspieraniem mam karmiących (doświadczenie minimum 2 lata): konsultantki/doradczynie laktacyjne, położne, doule, promotorki karmienia piersią, lekarki oraz inne zawody, gdzie wsparcie w laktacji jest ważnym elementem praktyki zawodowej
Czas: 6 godzin, 10.00 – 17.00 (dwie przerwy 12.00-12.15, 14.15-15.00)
Liczba uczestniczek: 6 - 12
Inwestycja: 600 zł, płatne przelewem po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, decyduje kolejność zgłoszeń


Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu - napisz do mnie na adres: kursy@malwinaokrzesik.pl z zapytaniem, kiedy rusza kolejna edycja.

Chcesz zorganizować grupę warsztatową w swoim mieście? - daj znać: kursy@malwinaokrzesik.pl. W zamian oferuję zniżkę w opłacie dla osoby organizującej grupę.

Jesteś zainteresowana zapisem na moją listę mailową i otrzymywaniem informacji o innych prowadzonych przeze mnie szkoleniach dotyczących komunikacji? – wypełnij formularz.

Scroll to top